O autorze
Jej obrazy znajdują się w stałych kolekcjach najważniejszych państwowych galerii sztuki, jak warszawska Zachęta czy CSW Zamek Ujazdowski, i w wielu kolekcjach prywatnych. Artystka zajmuje się głównie malarstwem, ale także rysunkiem i fotografią. Współpracuje z Galerią Raster oraz berlińską Aando Fine Art

Jak można zgwałcić artystę. Hehehehe.

Czyli o tym, że jutro będzie gorzej. A potem jeszcze gorzej.

Jutro rano tak samo jak lata temu kiedy jeszcze dokładnie nie wiedziałam co to 50% kosztów uzysku. Byłam wtedy na studiach, a może tuż po studiach. Ośmielili się artyści wyjść na trawnik Agrykoli, no bo przecież nie na ulicę, i tak żeby nikomu nie przeszkadzać wyrazili swój protest przeciwko państwu, które chciało im zabrać pieniądze na tworzenie sztuki. Jutro będzie chodziło o to samo. Jak to u nas - przez lata chodzi o to samo, przez pokolenia. Tym razem na schodach Zachęty, głośniej, bo z konferencją prasową. Za zamkniętymi z powodu Art Strajku drzwiami.
Problem w tym, że żyjemy w kraju gdzie nie ceni się artystów. Nie wiadomo po co ci artyści są i gdyby nie to, że na świecie artyści są uznani, szanowani i potrzebni, zlikwidowano by w Polsce zawód artysty i byłby spokój.
Pomyśleć tylko, że w Niemczech czy Austrii artyści są ubezpieczeni i płacą tylko część ubezpieczenia. Drugą część pokrywa państwo, a trzecią (ostatnią) instytucja, która w danym roku korzysta z prac artysty. No ale gdzie nam tam do cywilizacji.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...